چرا در کشور ما کسانی که به‌دنبال مفاهیم پایه‌ای علوم مختلف همچون ذرات ریز اتمی، فیزیک کوانتوم و یا مفاهیم پایه‌ای نجوم هستند مورد تمسخر دیگران قرار می‌گیرند و فکر می‌کنند دنبال مطالب پایه‌ای سطح پایین هستیم؟

پاسخ اختصاصی به کانوت:

روزنامه‌نگار علمی - مترجم کتاب‌های علمی از جمله راهنمای عملی اخترشناسی

quantum-image1

مطمئن نیستم که دقیقاً متوجه پرسش شما شده‌ام یا خیر ولی اگر منظورتان چیز دیگری بود لطفاً منظورتان را دقیق‌تر برای دوستان کانوت ارسال نمایند که بتوان جواب دقیق‌تری به شما بدهم.

گمان می‌کنم منظور شما این است که  چرا در جامعه به طور عمومی این رشته‌ها در رده رشته‌های محبوب و یا داغ و مورد اقبال عمومی قرار ندارند؟ من چنین مواجه‌ای نداشته‌ام و تا جایی که می‌دانم فعالان در این رشته‌ها دارای احترام عمومی بالایی بوده‌اند. طبیعی است در همه جای دنیا و از جمله ایران بسیاری از رشته‌ها در کنار اهمیت‌شان در توسعه‌ی علم و دانش به دلیل موقعیت اجتماعی، بازار کار و … نیز ارزیابی می‌شوند و طبیعی است که رشته‌های علوم پایه به دلیل حوزه‌های فوق‌العاده خاصی که دنبال می‌کنند و بازار کار محدودی که دارند خیلی مورد اقبال عمومی در مرحله‌ای مانند انتخاب رشته نباشد اما حداقل تجربه عمومی من نشان می‌دهد که این رشته‌ها از سوی مردم عادی نیز مورد احترام قرار دارد.

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پرسش و پاسخ محفوظ است. خدمتی از کانون نگارش و ترجمه کانوت
قدرت گرفته از وردپرس فارسی