به پدر و مادرم که از من می‌پرسند نجوم به چه دردی می‌خورد چه جوابی می‌توانیم بدهیم؟ به نظر می‌رسد که نجوم برای آدم‌هایی که از آن فاصله دارند چیزی عجیب و غیرمعمول است!

پاسخ اختصاصی به کانوت:

ترویج‌دهنده‌ی نجوم و مدیر سازمان منجمان بدون مرز (AWB)، مدیر سابق انجمن رصدخانه‌ی مونت‌ویلسون

Image:

بله، غیرمعمول است. توضیح دادن اشتیاق به هر چیزی، برای کسانی که آن علاقه و اشتیاق را درک نمی‌کنند، کار سختی است. نمی‌شود عشق به چیزی را برای کسی که عاشق آن چیز نیست توضیح داد. مسئله همین است و واقعاً نمی‌شود کاری برایش کرد.

بدون شک این موضوع برای هر کسی متفاوت است و من فکر می‌کنم تنها کاری که می‌توان انجام داد، سعی در فهم این نکته است که در قدم اول چه چیزی در آن، شما را تا این اندازه مشتاق کرده است. آیا دلیل این اشتیاق ارتباط نجوم با بینهایت است، یا ارتباط با خدا، یا ارتباط با پدران و پیشینیانمان یا با مردمان دیگری که در هر گوشه‌ی جهان زندگی می‌کنند؟

در بسیاری از این موارد، ما احساس بی‌نهایت بودن و بی‌زمان بودن را تجربه می‌کنیم، مانند وقتی که به چیزهایی نگاه می‌کنیم که بسیار دورند یا وقتی بقیه‌ی هستی را نگاه می‌کنیم. این نکته، مسئله‌ی بسیار مهمی است که به ما کمک می‌کند تا به زندگی روزمره‌ی خود بپردازیم. به نظر من نجوم به بیشتر آدم‌ها کمک می‌کند که در زندگی روزمره‌شان مسائل را ساده‌تر و بهتر کنند. شاید این چیزی باشد که پدر و مادرها و دوستانمان راحت‌تر درک کنند و شاید بهتر باشد که موضوع عشق به نجوم را از این زاویه برای دیگران مطرح کنیم.

برچسب :
  • بسیار پاسخ خوبی بود.

  • چه جملات زیبایی :نجوم ارتباط با بینهایت است ، ارتباط با خدا ست، وقتی که نجوم می خوانیم زندگی را ساده تر می گیریم . این جملات حقیقت محضند . واقعا ممنون از مرجان جان که این سوال را پرسیدند و مایک عزیز.

  • سارا

    یک دنیا ممنون از طراح این سوال!.

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پرسش و پاسخ محفوظ است. خدمتی از کانون نگارش و ترجمه کانوت
قدرت گرفته از وردپرس فارسی