آیا حقیقت دارد که قرار است یک برنامه‌ با موضوع نجوم از رادیو پخش شود؟

پاسخ اختصاصی به کانوت:

مستندساز٬ برنامه‌ساز علمی و منجم آماتور

SAMSUNG

در مدت یک سال و چند ماه گذشته صحبت‌های زیادی درباره‌ی پخش برنامه‌ای رادیویی با موضوع نجوم مطرح بود. از یک طرف مسئولان چند شبکه‌ی رادیویی، به‌خصوص رادیو تهران، بعد از پخش موفق برنامه‌ی روی موج نجوم به شکل‌گیری برنامه‌ای با این موضوع علاقه داشتند و از طرف دیگر مخاطبان برنامه و علاقه‌مندان به برنامه‌های علمی، به ویژه نجوم، که دوست داشتند برنامه‌ای نجومی از رادیو بشنوند. برآیند گفت‌وگوها به اینجا رسید که در این شرایط که کمتر برنامه‌ای در شبکه‌های مختلف رادیویی کشور به موضوع نجوم و فضا می‌پردازد، باید به نیاز مخاطبان پاسخ مثبت داد.

برنامه «چراغ خاموش» از نخستین دوشنبه‌ی زمستان امسال روی آنتن رادیو تهران رفت و هر هفته، دوشنبه‌شب‌ها، از ساعت ۲۱:۰۰ تا ۲۳:۳۰ روی موج FM ردیف ۹۴ و همچنین موج AM ردیف ۱۳۳۲ پخش می‌شود.

سردبیری و اجرای این برنامه بر عهده‌ی من، حافظ آهی است و در هر برنامه، با توجه به موضوع انتخاب شده، میزبان یکی از کارشناسان طراز اول نجوم کشور هستم. در این مجموعه بشیر جعفر‌ی‌نیا، ساناز مصطفی‌زاده، فرناز شهیدثالث، صادق شایان و مهدی یونسی حاضر هستند. همچنین تمام شنوندگان با شرکت فعال در برنامه، می‌توانند به بالا رفتن کیفیت آن کمک کنند. برای مثال موضوع برنامه هر هفته با توجه به سؤالات یا پیشنهاداتی که شنوندگان به صورت تلفنی مطرح می‌کنند یا برای برنامه پیام ارسال می‌کنند، تعیین می‌شود.

امیدوارم مجموعه‌ی «چراغ خاموش» به گوش شنوندگان خوش بیاید و بتوانیم برنامه‌ای شنیدنی با موضوع نجوم ارائه کنیم.

  • ستاره

    من از علاقمندای برنامه تون هستم آقای آهی و پیشنهادی داشتم اینکه توی برنامه مثل کافه فضایی داستان نجومی خونده بشه توسط خانم شهید ثالث و اینکه فایل های برنامه را هر هفته اینجا بذارید که اگه اینطور بشه خیلی عالیه هم اگه برنامه را نتونستیم گوش بدیم از دستش ندادیم هم اینکه درواقع ما یه آرشیوی از چراغ خاموش داریم اگه این کار را بکنید خیلی عالی میشه

  • “دخترک عشق فضا”

    نمیشه زمانش رو تغییر بدین آخه ۲شنبه ها ساعت ۱۰و ربع شبکه ۴ برنامه آسمان شب رو میده

تمام حقوق این سایت برای © 2018 پرسش و پاسخ محفوظ است. خدمتی از کانون نگارش و ترجمه کانوت
قدرت گرفته از وردپرس فارسی